BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Путин се враћа на „директну линију“

Путин се враћа на „директну линију“
22.04.2013. год.


Председник Русије Владимир Путин 25. априла обнавља „директну линију“ комуницирања са грађанима земље. У недељу, 21. априла у подне отворен је пријем питања за председника државе. Питања се могу упутити преко специјалних телефонских линија. Оне ће бити отворене до завршетка „директне линије“, 25. априла. Биће то први дијалог са становништвом земље од повратка Путина у Кремљ након избора 2012. године.

Традиција одржавања „директне линије“ почета је децембра 2001. године. Била је прекинута само једном, 2012. године. Како је објаснио представник за штампу председника, Дмитриј Песков, одлучено је да се комуникација пренесе на топлије годишње доба.

Питање председнику може упутити свако ко жели: из студија, одакле ће ићи директан пренос, или преко линија директног укључења из неколико градова Русије, као и телефонски преко „кол-центара“ или СМС поруком. Програм „Директна линија са Владимиром Путином“ у подне 25. априла емитоваће водећи ТВ канали и радиостанице.

Главни ресурс политичара Путина – то је социјална већина. Из тог разлога за њега је од значаја општење са људима управо у овом облику - истиче руководилац Института националне стратегије Михаил Ремизов.

Сама идеја повратка „директне линије“ потпуно је оправдана. Као и померање времена одржавања на пролеће. Сувише много догађаја пада на период новембар – децембар. Конференција за штампу, Председничка посланица Федералној скупштини, завршни интервју ТВ каналима и друго. Потпуно је логично да се раздвоје ови дубоки и обимни облици комуницирања.

„Директна линија“ која следи, биће у целини традиционална, али са „мањим нијансама" - истиче председнички представник за штампу Дмитриј Песков. Он није детаљније изнео о којим нијансама се ради.

- Наредни дијалог са Путином биће већ 11 по реду. Он је увео овај дијалог у праксу као председник, и затим док је био премијер у периоду од 2008. до 2012. године. Сусрети су обично трајали око 2,5 – 3 сата. Али задња, десета „директна линија“ у децембру 2011. године превазишла је све рекорде по трајању. Премијер је водио дијалог са грађанима земље током 4 часа 26 минута и одговорио на 90 питања. Председнику помажу оператори и модератори – они одговарају на телефонске позиве и уопштавају теме. Али питања на интернету, Владимир Путин је увек издвајао сам.

У комуницарању на овај начин у првом плану су претежно теме из свакодневног живота, теме које највише интересују и брину обичне људе. Већина питања су концентрисана на социјалну област, износи аналитичар руске Више школе економије Леонид Пољаков.

- Из искуства са протеклих „директних линија“, јасно је да ће се људи превасходно интересовати питањима свакодневнице. Питања здравства, образовања, социјалне помоћи породицама, деци, ситуације са ценама. Нема сумње да ће на првим местима бити питања стамбено-комуналне области. Општење председника са обичним људима је веома значајно, да би се осетила атмосфера и расположење у земљи.

Рекордна по броју телефонских позива била је 2007. година. Тада је Путину било упућено преко 2 милиона 360 хиљада позива. У „директној линији“ не учествују само руски грађани, него и странци. Кремљ никада није одређивао тематику комуницирања, то је препуштено непосредно учесницима. Експерти сматрају, да ће ове године посебно много бити питања у вези борбе против корупције и односа између власти и опозиције.

Обично након овог начина комуницирања, председник доноси неколико указа или директно задужује чиновнике у вези исправљања грешака или извршења сугестија грађана.

Руски председник је једини од руководиоца „Велике осморке“, који практикује овај начин општења са грађанима своје земље.

Питања на Интернету могу се поставити на сајту програма на адресе WWW.moskva-putinu.ru илимосква-путину.рф

Андреј Федјашкин, Алексеј Љахов



  • Извор
  • Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Америчка помоћ неће бити довољна да заустави руске снаге, изјавио је Дмитриј Кулеба


Заменик министра одбране Тимур Иванов је годинама под сумњом, наводе медији

Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Министар спољних послова Дмитро Кулеба објаснио је да украјински конзолати више неће служити борбеним мушкарцима који бораве у иностранству

Естонски министар унутрашњих послова Лаури Лаанеметс је раније такође предложио да се Руска православна црква означи као терористичка организација


Руски министар одбране Сергеј Шојгу поделио је најновије процене кијевских жртава на бојном пољу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА