BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Интереси САД усмерни на подршку сепаратизма на Балкану

23.01.2013. год.

Приликом сусрета за Зораном Анђелковићем у мају 2005. године, када је он био потпредседник Скупштине Србије и истовремено Генерални секретар Социјалистичке партије Србије, ми смо говорили о савезној држави Србија и Црна Гора и наравно и Косову.

Колико је перспективан актуални Савез Србије и Црне Горе, како ће се даље развијати односи између Београда и Подгорице?

- Социјалистичка партија Србије залагала се против формирања државне заједнице Србија и Црна Гора. Иницијатор тога је био Хавијер Солана, који је 1999. године био генерални секретар НАТО-а и започео рат против Југославије. Актуални премијер Црне Горе Мило Ђукановић направио је себи политичку каријеру на борби против Милиошевића и Београда. Он је увек хтео да постане самостални политичар, који се неће потчињавати никоме. Сада је позиција господина Ђукановића много слабија него пре неколико година. Ипак он се нада у подршку ЕУ и Солане, који чине све да Црна Гора постане суверена држава. Могу са увереношћу да кажем да наша партија, као и наши партнери у Парламенту – већинска партија Радикална странка Србије – не подржавају иступање Црне Горе из састава федерације. А без тога ни Мило Ђукановић, ни Црна Гора не могу никако да добију самосталност.

Највеће кризно жариште на Балкану последњих година је Косово. Тамо скоро да није остало спрпског становништва, Албанци тероришу беспомоћне старце, који просто немају куд да оду. Они приморавају Србе да продају земљу у бесцење. И све то се дешава под присмортом УН. Њујорк назива моровњаштво на Косову једним од најуспешнијих. Али у пракси свет види како се постепено формира Велика Албанија. И није искључено да ће њен главни град постати Приштина.

Нажалост, интереси САД на Косову и у Црној Гори усмерени су на подршку не обједињавања, већ сепаратизма на Балкану. Сада нема тајни да је Вашингтон 1998-99. отворено подржавао муслиманске организације на Косову. У покрајину су илегално стигле стотине милиона долара за формирање Ослободилачке армије Косова. то су чинили не само неки амерички конгресмени, већ и низ невладиних организација у САД. Сада се то ради не тако отворено, али неки политичари који су били на власти за време председника Клинтона, формирају фондове и преко њих убацују на Косово велика финансијска средства.

Ми се залажемо против тога да статус Косова буде одређен ове године. Ради тога треба деловати у оквиру УН и СБ УН. Овде је врло важан став сталних чланова СБ УН, Русије и Кине. Не треба заборавити да у Резолуцији 1244 која је усвојена на лето 1999. године нема речи о суверенитету Косова. Сетите се примера Хонгконга и Макаа. Тамо се питање решавало 50 година. Тако зашто нам нуде да дамо Косово, где су вековима живели Срби, где се налазе наше православне светиње, једном и заувек Албанцима. Само зато што то подржавају Американци? И још један пример. Рат у Босни и Херцеговини је завршен 1995. године. Сада је тамо такође протекторат УН, али нико не говори да Срби тамо треба да имају своју државу, а Хрвати своју. Да не говоримо о муслиманима, које тако подржавају САД.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: ru.wikipedia.org/Captain Blood/cc-by-sa 3.0/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Министар спољних послова Дмитро Кулеба објаснио је да украјински конзолати више неће служити борбеним мушкарцима који бораве у иностранству

Естонски министар унутрашњих послова Лаури Лаанеметс је раније такође предложио да се Руска православна црква означи као терористичка организација


Руски министар одбране Сергеј Шојгу поделио је најновије процене кијевских жртава на бојном пољу

Снаге Москве су ослободиле још неколико насеља у Донбасу, рекао је Сергеј Шојгу


Наводи западног Јерусалима изазвали су егзодус западног новца из важне хуманитарне агенције


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА