BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

RT: „Угодно ћемо их изненадити“: Русија ће моћи да се супротстави хиперсоничном оружју након што га друге државе развију, обећава Путин

RT: „Угодно ћемо их изненадити“: Русија ће моћи да се супротстави хиперсоничном оружју након што га друге државе развију, обећава Путин
15.06.2020. год.

Москва зна да друге земље ужурбано раде на властитом хиперсоничном оружју, али кад им буду доступна, руска војска ће научити како да заштити земљу од њих, рекао је председник Владимир Путин.


САД и Кина имају сопствене проекте за изградњу ракета способних да путују неколико пута брже од брзине звука.


Путин верује да ће водеће светске одбрамбене силе на крају успети да развију ултра брзо оружје. Међутим, председник је објаснио на телевизији "Русија 1", да Русија неће бити ухваћена неспремна након што се то догоди. Тренутно је, чини се, Русија водећа земља у овом пољу.

"Мислим да можемо пријатно изненадити наше партнере чињеницом да ћемо када набаве то оружје, имати средства за борбу против њих, са великим степеном вероватноће“, прогнозира Путин.

Амерички председник недавно је говорио о новој „супер ракети“ за коју је устврдио да може да путује 17 пута брже од брзине звука.

Чини се да је Русија прва држава на свету која је у сталну употребу распоредила оружје сличне класе, односно систем "Авангард". Остали системи, попут крстареће ракете "Кинжал" и протибродске ракете "Циркон", пролази кроз фазу тестирања, те се наводи да су већ у редовној служби.

Поред офанзивног наоружања, Русија је недавно ставила у употребу радарску станицу, што се чини последњим додатком породици система "Противник", који је намењен праћењу преко хиљаду брзокрећућих циљева, укључујући оне који су хиперсонични.


Путин је раније изјавио да САД по први пут у историји морају да сустижу Русију. Он сматра да је добијање хиперсоничног оружја било пресудно за одржавање свеукупног паритета са САД-ом, које су више пута покушале да превагну стратешки баланс у своју корист. На пример, градећи противракетне системе који штити не само на америчком тлу, већ и у иностранству, посебно у источној Европи и азијско-пацифичкој регији.


Међутим, већина ових објеката је стварно застарела, а хиперсонични системи могу лако пробити било коју постојећу одбрану, рекао је предсједник Путин у марту, додавши, да је „то битно не само за нас, већ и за глобалну безбедност“.

Извор: Восток / РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Министерство обороны Российской Федерации/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ

Ко смо ми? Завичајно удружење "Хаџи Продан" основало је неколико е



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА