BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Слана енергија? Слана вода и рђа могу произвести електричну енергију - истраживање

РТ: Слана енергија? Слана вода и рђа могу произвести електричну енергију - истраживање
05.08.2019. год.


Рђа може произвести електричну енергију када слана вода тече кроз њене танке слојеве, откривају нова узбудљива истраживања, што је резултат који има потенцијал за иновативне нове облике одрживе производње енергије.

Метална једињења и слана вода често стварају електричну енергију, обично резултат хемијске реакције која најмање једно од једињења мења у ново. Научници из Института Калтех и Универзитета Нортвестерн открили су да рђа или гвожђе-оксид претвара кинетичку енергију текуће слане воде у електричну енергију.

„Сличан ефекат примећен је и у неким другим материјалима. Можете узети кап слане воде и превући је преко графена и видети како се ствара електрична енергија “, рекао је професор са Калтеха, Том Милер, објашњавајући да иако је слојеве од графена тешко произвести и повећати, гвожђе-оксид је „у основи само рђа на гвожђу, и прилично ју је лако направити на великим површинама".

Тим је користио физичко таложење испарења, које обично чврсте материјале претвара у пару која се кондензује на жељеној површини, како би се осигурало да се рђа формира у конзистентном танком слоју. Невероватно, али су успели да створе слој тако фин, да је отприлике 10.000 пута тањи од људске длаке.

Када су раствори слане воде текли преко овог слоја, јони у води привлачили су електроне у гвожђу испод слоја рђе и повлачили те електроне заједно са собом, стварајући електричну енергију. Процес би се могао користити у будућности за производњу енергије на плутајућим конструкцијама у океану.

Извор: Восток / РТ 


  • Извор
  • фото: FILE PHOTO © Max Pexel / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...


Кијев би се обавезао на неутрални статус и добио међународне безбедносне гаранције, према нацрту споразума


Москви је доста непријатељског става Европе, изјавио је Дмитриј Песков


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА