BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Индија поседује огроман арсенал руског оружја и настоји да га прошири

РТ: Индија поседује огроман арсенал руског оружја и настоји да га прошири
17.04.2019. год.


Извор: Восток / РТ

Чак и док се Вашингтон удвара Њу Делхију, Индија покушава да купи војну опрему руске производње. Најновији договор би могао обухватити куповину више од 450 тенкова из Москве у вреднсти 1,93 милијарде долара, и чак не би био ни највећи уговор.

Куповином 464 
главних борбених тенкова Т-90МС, одобрених прошле недеље, додатно ће се проширити велику количину руског наоружања у индијском арсеналу. Земља је један од примарних купаца оружја Москве.

Још један, још значајнији уговор у вредности од 5,43 милијарде долара потписан је прошлог октобра, када је Индија наручила пет ПВО система С-400. Испорука се очекује до 2020. године.


India has vast arsenal of Russian-made weapons & seeks to expand it (PHOTOS)

 

Најсавременији систем противваздушне одбране је способан да пресретне и уништи мете на удаљености до 400 километара, те може истовремено да прати до шест циљева. Индија је дала до знања да ће наставити с куповином без обзира на америчке законе којима се намерава санкционисати свака земља која купује руску војну опрему.

Т-90 главни борбени тенкови

Индија већ има преко 1.000 тенкова Т-90 различитих врста. Од раних 2000-их, земља користи тенкове Т-90С Бишма, дизајниране посебно да задовоље потребе Индије. Неке од машина су произведене у Русији, док су друге састављене локално од монтажних комплета руске производње.



Поред Т-90С, Индија је купила велики број тенкова Т-90М - унапређену верзију. У ствари, Индија има знатно више тенкова Т-90 у служби и од саме Русије, као и старијих тенкова Т-72.



Руски авиони
Индијско ваздухопловство такође има велики избор руских авиона, укључујући и стотињак МиГ-21. Иако је суперсонични ловац први пут полетео крајем 1950-их, не дозволите да вас његове године заварају - најновији модерниозовани модел, познат као МиГ-21УПГ Бисон - заправо се може носити са ловцима четврте генерације. Авион је погодан за стицање ваздухшне предности, као и за мисије напада на земљу.



Авиони овог типа били су укључени у недавно разбуктавање конфликта између Индије и Пакистана, бар један од њих је оборен. Индија је саопштила да је један "Бисон" успео да обори пакистански Ф-16 који су направиле САД, али није пружила чврсте доказе. Исламабад, са своје стране, жестоко пориче губитак и учешће Ф-16 у сукобу.

Међу модернијим руским авионима у индијском арсеналу се налази преко 200 авиона Сухој Су-30МКИ наменских авиона, дизајнираних посебно да задовоље захтеве земље, где се "И" у називу односи на Индију, као и авионе МиГ-29К за носаче авиона.



Бродови и подморнице
Док је жеља за изградњом домаће морнарице била приоритет за Њу Делхи, већина се још увек састоји од бродова изграђених у иностранству. Једна од њених нуклеарних подморница је ИНС "Чакра", која је заправо руска, позната као "Акула" класа у НАТО класификацији. Подморница је била изнајмљена индијској морнарици на десет година 2012. године. Како уговор ускоро истиче, Њу Делхи прати гледа на закуп и друге подморнице исте класе.



Главни индијски носач авиона, ИНС "Викрамадитја" је ремонтовани носач авиона и ракетна крстарица из доба СССР-а. Брод је продат Индији почетком 2010. године и остаје једини брод тог типа. Први домаћи брод овог типа гради компанија ИНС Викрант, а очекује се да ће бити у употреби 2021. године.

 


  • Извор
  • фото: © AFP / Sam Panthaky / Money Sharma / R Narendra / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неуспех Запада да обезбеди довољно оружја и новца једини је разлог зашто Украјина трпи неуспехе, тврди председник


Врховни командант НАТО снага за Европу и заповедник европске команде америчке војске Кристофер Каволи изјавио је да је НАТО донео одлуку да појача резервне снаге унутар мисије на Косову...

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА