BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

ЗВЕЗДА - ЛИВЕРПООЛ 2:0 Једна од највећих сензација у повијести Лиге првака

06.11.2018. год.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА приредила је прави спектакл против Ливерпоола пред око 55.000 навијача на ужареној Маракани. Србски првак разбио је прошлогодишњег финалиста Лиге првака и остварио побједу 2:0. Звезда је тако дошла до највеће побједе у својој повијести од распада бивше Југославије. То је попратила и одлична игра Милојевићевог састава у првом полувремену којом је Ливерпоол у потпуности надигран.

Ништа се не би догодило без разорног Милана Павкова који је одиграо утакмицу каријере и исписао повијест у ноћи за памћење. Био је то први погодак Црвене звезде у скупинама Лиге првака.

А онда, неколико минута касније послао је пројектил у Алиссонову мрежу и докрајчио немоћне Енглезе. Био је то згодитак који је многе навијаче Звезде подсјетио на ону голчину Николе Жигића против Роме из 1. просинца 2005. године. Тај гол ће се вјечно памтити, а сада му се придружио и Павков голом који је освојио срца навијача.

Клоппове замјене нису донијеле ништа конкретно

Ливерпоол је у наставак кренуо фуриозно након што је Јüрген Клопп одмах на почетку другог полувремена направио двије замјене. У игру су ушли Роберто Фирмино и Јое Гомез, али Редси нису озбиљније запријетили домаћину готово двадесет минута. Фантастична је била обрана Црвено-бијелих у којој су судјеловали готово сви играчи. Симултано и врло организирано пратили су само лопту и тако Ливерпоол осудили на убачаје са стране, с чиме су се домаћи стопери углавном добро носили, а вратар Борјан није имао превише проблема.

Салах погодио стативу и промашио зицер

Из увода наставка вриједи споменути 56. минуту и греду Звезде која се затресла након што је Робертсон убацио с лијеве стране, а лопта се неспретно одбила од бранича Звезде. На његову срећу, није било озбиљније пријетње из те акције.

Тек у 72. минути стигло је прво веће узбуђење на Маракани у наставку. Мохамед Салах потегао је из даљине, али је Борјан одбио лопту у корнер. Након убачаја из кута и одбијанца, Египћанин је добио другу шансу, али је с руба казненог простора погодио десну стативу.

Клоппов ва банк приступ није уродио плодом

Тренер Црвено-бијелих Владан Милојевић мудро је мијењао до краја и увео свјеже играче средине терена. Звезда је имали и неколико шанси за запријетити из контре, али су њезини играчи били сувише брзоплети па нису успјели доћи ни близу Алиссонових врата.

У посљедњих десет минута Клопп је све карте бацио у напад. Ван Дијк је играо центарфора, на терену се нашао и пети нападач Дивоцк Ориги, али нитко од њих није створио праву шансу пред Звездиним вратима. Тек у 82. минути Салах се нашао у гужви и покушао из мртвог кута, али је Борјан то без проблема ухватио и спасио своју момчад од драматичне завршнице.

Ни пет минута судачке надокнаде није било довољно Ливерпоолу нити за почасни погодак.

Додајмо да Дејан Ловрен није био нити на клупи бог болести и високе температуре коју је добио непосредно прије почетка утакмице, потврдио је Клопп.