BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Оставите тастатуру, оловка развиja мозак

07.06.2016. год.


Иако тастатура и тактилни интерфејс добијају значај у свим сферама живота, научници кажу да је за наш мозак штетно одрећи се писања.

Проблем је достигао врхунац када су неке земље попут Финске изнеле план да потпуно елиминишу часове писања у настави и замене их куцањем на рачунарима или другим дигиталним уређајима.

Да ли је ово исправна одлука? Изгледа тако, јер  тренутно у свакодневном животу чешће користимо тастатуру него папир и оловку.

Међутим, неколико студија је показало да писање руком позитивно утиче на људски мозак.

Пофесорка на Универзитету у Вашингтону Вирџинија Бернингер развила је студију која доказује да писање пером или оловком стимулише рад делова мождане коре који су одговорни за меморију и анализу информација.

Професорка је, у циљу студије, тражила од студената из једне школе да напишу два кратка есеја: један на папиру и један на рачунару. Анализирајући текстове, Бернингерова је утврдила да су руком писани есеји креативнији и садрже богатији речник.

Како каже професорка, која је у своја истраживања о функционисању мозга такође уврстила и анализу магнетном резонанцом, деца су имала боље резултате због чињенице да у процесу писања руком мозак ради активније.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

САД шаљу оружје у вредности од 400 милиона долара како би помогле Кијеву да задржи могући притисак Москве на Харков


Чекамо те на другој трци картинг шампионата!

делегација у ОЕБС-у Републике Азербејџан, Републике Белорусије, Републике Јерменије, Републике Казахстан, Киргиске Републике, Руске Федерације, Републике Србије, Републике Таџикистан, Туркменистана и Републике Узбекистан поводом 79. годишњице Победе над нацизмом у...


Западне земље „сањају“ о брисању Русије каква она сада постоји, изјавио је председник


Муниција је коришћена против насељених центара, изјавио је амерички председник


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА