BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Већине за останак у ЕУ нема више ни у једној водећој земљи уније осим Немачке

Већине за останак у ЕУ нема више ни у једној водећој земљи уније осим Немачке
02.06.2016. год.


Највећу опасност по Европску унију представља слабљење снага унутар проевропског мејнстрима – оценио је Доналд Туск.

Председник Европског савета притом је упозорио да „присталице тоталне европске интеграције само иду на руку евроскептицима.

Туск је посебно указао: „Нема горе перспективе за европску економију од могућег тријумфа антилибералних и евроскептичних политичких снага, биле оне леве или десне, свеједно. Ми смо дужни да осујетимо такав сценарио и ми то можемо“.

У наставку је истакао: „Наивни европски ентузијазам за тоталну интеграцију није добар одговор. Морамо одустати од утопијских маштања и окренути се конкретним потезима. Од јачања спољних граница Уније, до привођења крају формирања банкарског савеза“.

У међувремену је анкета - коју је по наруџбини немачке медијске групе Handelsblatt организовао YouGov – показала је да остајање у ЕУ сада има подршку у Француској само 42 одсто њених грађана, док би 31 одсто одмах гласало за пуну независност.

У Шведској је 38 одсто за иступање, а за статус кво – 45 одсто.

Само је у Немачкој 54 одсто за останак, а 29 одсто за иступање.

Једнако су симптоматични одговори на питање: ко највише пофитира од постојања ЕУ?

Безмало четвртина Британаца (23 одсто) сматра да највише добија Немачка, 29 одсто верује да највише профитира Румунија, 19 одсто је означило Пољску, а 17 одсто – Француску.

У Немачкој је све друкчије: чак 38 одсто сматра да највише добија Грчка, а потом Румунија (21 одсто) и Пољска (16 одсто). Додуше, 15 одсто Немаца признаје да главни „кајмак“ купи управо њихова земља.

Французи такође главним догитницима сматрају Грчку (26 одсто) и Румунију (21 одсто), а 15 одсто њих Немачку ставља на треће место.

Подељеност је разоткрило и питање: ко највише губи чланством у ЕУ?

Главним губитницима себе сматра 3о одсто Британаца, 36 одсто Немаца, 32 одсто Француза и 39 одсто Швеђана.

Са тврдњом да ће могући излазак Велике Британије из ЕУ произвести ланчану реакцију слаже се 51 одсто Британаца, 54 одсто Немаца, 55 одсто Француза и 69 одсто Швеђана.



  • Извор
  • / vostok.rs
  • Повезане теме
  • ЕУ


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Сукоб би могао да одвуче Европу „у понор“, упозорио је мађарски премијер


И Техеран и западни Јерусалим умањили су значај овог догађаја

Министар спољних послова Украјине Дмитриј Кулеба изјавио је да је то порука коју је пренео америчком колеги Ентонију Блинкену


Кијеву је хитно потребан нови пакет помоћи САД или ће се вероватно сломити под притиском Русије, изјавио је Вилијам Бернс

Наводно је активирана противваздушна одбрана у неколико провинција Исламске Републике


Аргентина је поднела званичан захтев војном блоку предвођеном САД за статус „глобалног партнера“, изјавио је министар одбране Луис Петри


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА