BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија креће у освајање нафтног тржишта Индије

Русија креће у освајање нафтног тржишта Индије
17.04.2016. год.


Индијско тржиште постаје једно од најважнијих у свету и све привлачније за извознике нафте. Русија покушава да добије део колача, пише „Волстрит џурнал“.

Русија отвара нови фронт у борби за велики колач на светском нафтном тржишту — Индију, пише „Волстрит џурнал“.

Компанија „Росњефт“ планира да купи део индијске компаније „Есар оил лимитед“ која управља другим по снази предузећем за производњу нафте у Индији, као и мрежом од две хиљаде пумпи. Очекује се да споразум буде потписан ове године, када ће и почети испоруке нафте. Русија ће након тога у индијском увозу нафте имати удео од 5 процената, колико и Иран.

Споразум ће за Русију створити „малу, али стратешку платформу“ у земљи која је тржиште са најбржим растом у Азији и припада најважнијим нафтним тржиштима на свету. На њему тренутно предњачи Саудијска Арабија, али је због пада цена порасла конкуренција, у виду Русије, Ирана, Кувајта и Ирака, наводи се у чланку.

Према оценама експерата, Индија би по увозу нафте ускоро могла да се пореди са Кином. Тренутно је трећи увозник сирове нафте, и увози око 4 милиона барела дневно — испред ње су само Кина и САД. Ипак, према прогнозама Међународне енергетске агенције, до 2040. године обим индијског увоза може да порасте два пута, на око 7,2 милиона барела дневно, подсећа лист.

Русија се успешно пробија на кинеско тржиште, истискујући одатле Саудијску Арабију, као и на тржиште Јужне Кореје и Јапана. Ријад је покушао преузме од Москве удео на неким европским тржиштима, али засад без посебног успеха, наводи се у чланку.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ

Ко смо ми? Завичајно удружење "Хаџи Продан" основало је неколико е



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА