BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Европљани желе сами да одлучују кога ће примати у редове ЕУ

Европљани желе сами да одлучују кога ће примати у редове ЕУ
31.03.2016. год.


Према подацима добијеним након анкете „Спутњик. Мишљења“, велики број Италијана, Немаца и Француза желели би у оквиру референдума да реше питање о придруживању других држава тој заједници.

Према подацима „Спутњик. Мишљења“, значајна већина Италијана (66 одсто), Немаца (63 одсто) и Француза (63 одсто) желели би током референдума да искажу свој став о придруживању* других држава тој заједници. До тих података су дошле компаније „Популус“ и „Ајфоп“ током анкете коју су спровеле за агенцију и радио Спутњик.

У Холандији ће 6. априла бити одржан референдум у вези са могућим придруживањем Украјине Европској унији. Према подацима након спроведене анкете „Спутњика. Мишљења“, најактивније се за одржавање референдума залажу Италијани — 66 одсто становника Италије би хтело да решава таква питања на референдуму. То мишљење дели и већина становника Немачке и Француске — у свакој држави по 63 одсто.

Број становника, који су против одржавања таквог референдума у својим државама, значајно је нижи од броја оних који су се изјаснили: „За“ — 23 одсто у Немачкој, 20 одсто у Француској и 18 одсто у Италији.

Мишљење Британаца је подељено. Релативно је велики број становника острва који се залажу за учествовање у решавању питања о придруживању трећих држава Европској унији — 43 одсто. Уз то, велики је и број оних који не знају да ли је неопходно такве одлуке доносити на референдуму — 40 одсто Британаца је одговорило са: „Не знам“.

Анкету је у Великој Британији и Северној Ирској од 4. до 9. марта 2016. године спровела агенција „Популус“, једна од водећих британских компанија, а у њој је учествовало 1.085 особа.

У Немачкој, (анкетиране 1.002 особе), Италији (анкетиране 994 особе), и Француској (анкетирано 1.005 особа), истраживање је спровела компанија „Ајфоп“, у периоду од 8. до 10. марта 2016. године.

*Украјина и ЕУ су потписале Споразум о придруживању, који подразумева политичку и економску асоцијацију, као и зону слободне трговине. У складу са тим Споразумом Украјина би морала да усклади своју економију и законодавство према захтевима ЕУ. Процес придруживања је неопходан корак ка пуноправном чланству у ЕУ.



  • Извор
  • / vostok.rs
  • Повезане теме
  • ЕУ


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Министар спољних послова Дмитро Кулеба објаснио је да украјински конзолати више неће служити борбеним мушкарцима који бораве у иностранству

Естонски министар унутрашњих послова Лаури Лаанеметс је раније такође предложио да се Руска православна црква означи као терористичка организација


Руски министар одбране Сергеј Шојгу поделио је најновије процене кијевских жртава на бојном пољу

Снаге Москве су ослободиле још неколико насеља у Донбасу, рекао је Сергеј Шојгу


Наводи западног Јерусалима изазвали су егзодус западног новца из важне хуманитарне агенције


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА