BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Европљани губе будност због сејања панике од тероризма

Европљани губе будност због сејања панике од тероризма
29.12.2015. год.


Полиција земаља Европске уније појачава мере безбедности у великим градовима, реагујући на саопштења о могућим терористичким нападима. Ипак, према мишљењу бившег сарадника британске обавештајне службе МИ5 Ени Машон, неким својим изјавама власти сеју панику међу грађанима, због чега многи могу да изгубе будност.

Током зимских празника европске престонице појачавају мере безбедности. Полиција Аустрије упозорава на нападе који могу да се догоде у периоду између Божића и Нове године.

„Добро нам је познато да они покушавају да изврше нови напад. Појачавамо мере безбедности како нас не би изненадили“, изјавио је министар иностраних послова Италије Паоло Ђентилони.

Ова упозорења нису остала без пажње. Житељи европских земаља спремно говоре о ономе што им се чини сумњивим.

На пример, недавно је у Белгији пажњу путника воза привукао пакет без власника. Цела станица је била евакуисана, неколико возова је заустављено. Касније је полиција саопштила да је реч о лажној узбуни. У Националној железничкој компанији су навели да саопштења о оваквим инцидентима код људи изазивају нервозу.

Поред тога, у Данској је због лажног саопштења о експлозивној направи евакуисан аеродром у Копенхагену. У немачком Хановеру из сличних разлога је евакуисан стадион, а пријатељска утакмица репрезентација Немачке и Холандије била је отказана. Провером је, међутим, установљено да експлозивне направе нема.

А на централној железничкој станици немачког Хановера пронађен је сумњиви предмет, после чега је део станице био затворен. Узбуна је поново била лажна. У Хановеру је, такође, евакуисана концертна сала.

Бивши агент МИ5 Ени Машон сматра да ако политичари наставе да сеју панику поводом могућих терористичких напада, људи ће изгубити будност.

„Када људи знају да постоје конкретни докази о претњи од терористичког напада, они чине све што је неопходно, понашају се веома опрезно и мире се са строгим мерама безбедности које предузима држава. Али ако политичари употребљавајући крајње уопштене изразе изјављују да ДАЕШ (такозвана Исламска држава) може да нападне у било ком тренутку, да је све ужасно и да ми све време треба да будемо као запете пушке, ствара се ситуација попут оне у бајци о дечаку који је викао ’Вук‘!“, објаснила је она.

„Људи губе осећај за опасност. То није обавезно лоше, јер се према оваквим изјавама треба односити са здравом дозом скептицизма. Последњих година многе терористичке нападе организовали су терористи-појединци, већина њих раније је била унета у разне спискове потенцијално опасних особа. Али због тога што посредством електронског праћења власти покушавају да прикупе што је могуће више информација о грађанима и незаконито троше њихова средства, они не успевају на прави начин да прате већ познате осумњичене. Надам се да они сада преиспитују свој приступ“, додала је бивша сарадница МИ5.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Анџеј Дуда је признао да је о том питању разговарао са Вашингтоном


Блок предвођен САД понаша се као да је наступила „ратна психоза“, изјавио је шеф мађарске дипломатије Петер Сијарто

Енди Стоун је оптужен за „правдање тероризма“ у објави у којој брани одлуку компаније да ублажи правила о говору мржње


Тунис, Алжир и Либија започели су преговоре без Марока и Мауританије, других оснивача бивше уније Магреба


Западни саветници су стационирани у амбасадама, изјавио је генерални секретар НАТО-а


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА