BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Максимални раст јуана према долару за последњих 10 година

02.11.2015. год.


Јуан је ојачао у односу на долар на унутрашњем тржишту Кине на максималну вредност још од 2005. године, подаци су Кинеског монетарног трговинског система.

У 8.48 по средњеевропском времену курс долара према јуану пао је за 0,62 одсто, до 6,3174 јуана за 1 долар. Укупан обим трговине на унутрашњем валутном тржишту Кине од почетка трговања до тог тренутка износио је 17,8 милијарди долара. У исто време, у Хонконгу је вредност кинеске националне валуте повећана за 0,51 одсто — до 6,3260 јуана за 1 долар.

Узрок за рекордни раст јуана је било саопштење Народне банке Кине да проучава могућност покретања пробног програма у Шангајској зони слободне трговине која ће да омогући кинеским индивидуалним инвеститорима да директно купују страну имовину, пише Блумберг.

Саопштење кинеске Централне банке, по мишљењу аналитичара, још један је у низу корака ка укидању ограничења кретања капитала од стране власти, која тежи да повећа улогу јуана у свету и да га уврсти у корпу резервних валута Међународног монетарног фонда.

Представници ММФ–а су саопштили Кини да би јуан у скорије време могао ући у састав резервних валута. Према проценама аналитичара банке „Стандрад чартдед плц“ из Хонконга, вероватност тога је 90 одсто, јер Кина испуњава све техничке захтеве, док су политички моменти у значајној мери решени. Економисте „Голдман Сакс групе“ су саопштили у четвртак да постоји могућност да јуан постане резервна валута уз ММФ–а додатне услове.    



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер

НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници


Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова

Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


За разлику од Запада, Москва никада неће „укинути“ ниједну страну културу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА