BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Оргaнизаторе протеста у Црној Гори не подржава Србија, али Црна Гора подржава сепаратисте на Косову

22.10.2015. год.


Атаке против суверености Црне Горе и организаторе протеста не подржава званична политика Србије, већ они исти великосрбски кругови из Београда окупљени око одређених друштвених центара моћи, попут Српске православне цркве – односно све оне структуре које су некада биле против независности Црне Горе, каже црногорски председник Мило Ђукановић.

Мило Ђукановић је рекао да они и данас врло снажно и отворено подржавају протесте у Црној Гори са намером да дође до смене власти, до преиспитивања државно-правног статуса Црне Горе и да се ако је могуће Црна Гора врати у сферу интереса и сферу утицаја и управљања тих великосрбских кругова из Београда, преноси Танјуг

"Протести наравно имају више циљева, али верујем да ћемо најправилније казати ако дефинишемо да се сви ти циљеви заправо сливају у један: то су протести против демократске, проевропске и евроатлантске Црне Горе", рекао је Ђукановић.

Додао је да нема сумње да организатори протеста желе да насилно, дакле неуставно и недемократски промене власт и да зауставе ход Црне Горе према чланству у НАТО-у.

"Нема ваљда више никакве сумње након два саопштења руског Министарства иностраних послова – да је руска политика на страни организатора протеста, да је кроз оно што су њихови политички циљeви, њихови прокламовани циљеви индентификовала и своје циљеве, а то је заустављање Црне Горе на путу чланства у НАТО-у", додао је Ђукановић.

Црногорски председник је навео да је у свим претходним циклусима ширења НАТО-а било више земаља које су истовремено улазиле у чланство, док је у овом тренутку једини реални кандидат Црна Гора, због чега су сви напори оних који су против ширења НАТО-а сада усредсређени на простор Црне Горе.

"Дакле, ја мислим да се овде води заправо једна озбиљна стратешка борба, а то је борба НАТО-а, који има амбицију да своје вредности шири даље на простору Балкана, на простору Европе, и оне политике која се заправо противи даљем ширењу НАТО-а и која у ширењу НАТО-а види опасност по себе", закључио је председник Владе Црне Горе.

 

Медојевић: Ово је народни бунт против диктатора

Црна Гора: Влада неће прихватити ултиматум опозиције


За Косово у Унеску 27 земаља, 14 против

Извршни савет Унеска већином гласова предложио је да Косово буде примљено у ту организацију. За предлог је гласало 27 чланова тог тела, против је било 14, колико је било и уздржаних.

Резултат гласања у Извршном савету Унеска

За: Црна Гора, Авганистан, Албанија, Немачка, Аустрија, Белизе, Салвадор, Уједињени Арапски Емирати, Естонија, САД, Француска, Габон, Гамбија, Гвинеја, Италија, Кувајт, Пакистан, Холандија, Доминиканска Република, Чешка, Велика Британија, Сент Китс и Невис, Шведска, Чад, Тајланд, Того, Македонија.

Против: Ангола, Аргентина, Бразил, Кина, Куба, Еквадор, Шпанија, Етиопија, Русија, Индија, Мароко, Мексико, Намибија, Нигерија.

Уздржани: Алжир, Бангладеш, Египат, Индонезија, Јапан, Малави, Мали, Маурицијус, Мозамбик, Непал, Уганда, Папуа Нова Гвинеја, Јужна Кореја, Тринидад и Тобаго.

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Високи званичник те милитантне групе изјавио је да ће се она претворити у чисто политичку странку ако Палестинци добију своју државу


ЕУ мора да докаже да није вазал Сједињених Држава, изјавио је француски председник у уводном говору


Динамика бојног поља значајно се променила у корист Русије, рекли су званичници Беле куће

Руске трупе су, након успеха у Очеретину, успеле да развију свој успех још даље. Јуришне групе Оружаних снага Русије из састава 15. моторизоване бригаде и батаљона специјалних с


Америчка помоћ неће бити довољна да заустави руске снаге, изјавио је Дмитриј Кулеба


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА