BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Трећина беба у Британији има склоност ка деменцији

22.09.2015. год.


Како кажу научници, трећина свих беба рођених у Британији и Северној Ирској 2015. године ће највероватније развити склоност ка деменциjи током живота и то ће пласирати Уједињено Краљевство на листу земаља које се суочавају са „највећим медицинским изазовом“.

Алцхајмерово истраживање спроведено у Великој Британији открило је да 32 одсто свих беба рођених у Великој Британији поседује абнормалности које ће довести до потенцијалног развијања менталних болести у будућности.

Све већи број пацијената ће довести до „назирања националне здравствене кризе“, наводи се у Независној канцеларији економског здравља (ОХЕ).

У просеку једна од шест особа старијих од 80 година пати од деменције, коју најчешће изазива Алцхајмерова болест, што резултира губитком можданих ћелија и утиче на функционисање мозга.

„Здравствене установе за деменцију већ саме по себи не послују баш најбоље, а ми већ имамо кризу у социјалној заштити. Како се стопа оболелих буде повећавала, то ће само да изврши већи притисак на већ проблематични систем“, рекао је др Метју Нортон из Алцхајмеровог Института за истраживања у Великој Британији.

Око 850.000 Британаца тренутно пати од ове болести, а очекује се да тај број достигне милион у наредних 10 година, а да ће се поново удвостручити до 2051. године.

Једна ствар је свакако јасна: у Великој Британији Национална здравствена служба ће бити преоптерећена пацијентима, како су обелоданила најновија истраживања поводом Светског дана Алцхајмерове болести.

Темпо којим случајеви деменције расту и пројектују будућност кризе узроковане старењем становништва, натерао је научнике да изразе своју забринутост због могућности да се 37 одсто жена и 27 одсто мушкараца суочи са развојем Алцхајмерове болести.

У извештају се, међутим, искључују пацијенти који су подложни деменцији испод 60 година старости, а др Нортон апелује на додатна средства за истраживање деменције.

Велика Британија је донирала 101,07 милиона евра за истраживања деменције у 2012. години, док је 688,57 милиона евра издвојено за истраживање рака, остављајући „очајна финансијска средства“ за борбу против ове менталне болести, нагласило је Алцхајмер удружење.

„Деменција је наш највећи медицински изазов и ако желимо да је победимо, морамо улагати у истраживање како бисмо пронашли нове третмане и превентивно лечење“, тврди др Нортон.

Ова организација је у Великој Британији претходно објавила извештај према ком би случајеви деменције могли бити смањени за трећину ако би третмани, који би одложили почетак болести за пет година, били доступни.

За деменцију тренутно нема лека, а на располагању је само неколико препарата за лечење симптома Алцхајмерове болести; пацијенти се суочавају са суморном будућношћу ослањајући се на државне болнице или чланове породице да им обезбеде сталну, неопходну негу.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу


Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...

Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА