BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

НАТО агресија је геноцид

06.07.2015. год.


Директор Музеја жртава геноцида у Београду Вељко Ђурић Мишина рекао је да се судбина муслиманских војника у јулу 1995. године не може квалификовати као геноцид, већ као ратни злочин, док акција "Олуја" или агресија на Југославију 1999. године имају све елементе геноцида.

Мишина указује да је број сребреничких жртава "унапред задат" и пласиран да би србски народ био проглашен као злочиначки.

"Планери медијске хајке желели су да србски страдални народ направе злочиначким, па су, поред осталог, тај број прогласили светим и недодирљивим. Уосталом треба упоредити број страдалих који је исписан на самом улазу на гробље у Поточарима са бројем надгробних споменика", рекао је Мишина за "Вечерње новости".

Према његовим речима, имајући у виду тумачење угледних познаваоца геноцида и Холокауста Ефраима Зурофа и Јехуде Барака нема потребе понављати да се у Сребреници није догодио геноцид.

Говорећи о западњачком инсистирању да се у Сребреници десио геноцид, у чему највише предњачи Велика Британија која је иницијатор резолуције о Сребреници, Мишина подсећа да је Лондон био на страни САД у процесу распада Југославије, па и у бомбардовању србских положаја у Републици Србској Крајини и у Републици Србској.

"У медијској харанзи против србског народа тих година су посебан успех имали Енглези", подсећа Мишина.

Он оцењује да англоамерички диктат подржан из Берлина нема основу, јер се тиме прећуткују српске жртве, а од Срба страдалника се праве злочинци.

"Потом следи захтев за промену Дејтонског споразума, унитаризација БиХ, одлазак преосталих Хрвата из централне БиХ и Срба из Федерације... или нешто сасвим треће - нови рат", сматра Мишина.

Он је упитао да ли се до сада иједан припадник бошњачке политичке елите одредио према злочинима сопственог народа?

"Историја нас учи да су сазнања о прошлости променљива категорија. У тој равни можемо и треба да без острашћености разговарамо о Сребреници новим сазнањима и детаљима, а да при том не заборавимо трагичну прошлост 20. века - посебно Јасеновац", нагласио је Мишина.

Када је реч о предстојећем обележавању акције хрватске војске и полиције "Олуја" и чињенице да Запад ово не третира као геноцид, Мишина каже да се однос англоамеричке и немачке политике у грађанском рату у Хрватској и БиХ и сврставање на хрватску и муслиманску насупрот српске стране може схватити кроз однос према србској трагедији са почетка августа 1995. године.

"То је јасније када се има у виду и агресија на Србију 1999. године, јер се у свакој сфери, посебно медијској прећуткује србска трагедија, али и геноцид извршен над србским народом. Уосталом да ли су војници НАТО бирали пол и старост својих жртава? Зар се то не може сврстати под појмом геноцида које су 1948. године утемељиле УН?", упитао је Мишина.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Иста ограничења важе за гледаоце и љубитеље спорта који присуствују Летњим играма у Паризу


Дмитриј Песков је такође високо оценио сарадњу региона Русије и провинција Кине и истакао њен допринос развоју руских територија које се граниче са Кином.


На Русију се неће вршити дипломатски притисак, као што се не може победити на бојном пољу, рекао је председник

Председници Бразила и Јужне Африке одлучили су да не учествују на том догађају, који искључује Русију, наводи се у извештајима


Инвестициона група на челу са Џаредом Кушнером склопила је посао за изградњу хотела у Београду вредног 500 милиона долара


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА