BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Ди велт: Грађани Србије и даље виде ослонац у Русији Опширније: http://rs.sputniknews.com/politika/20150411/1206516.html#ixzz3X4qXb2qY

Ди велт: Грађани Србије и даље виде ослонац у Русији  Опширније: http://rs.sputniknews.com/politika/20150411/1206516.html#ixzz3X4qXb2qY
12.04.2015. год.


Европска унија је уложила значајна средства у Србију, али за многе грађане Републике и даље главни ослонац остаје Русија, тврди Ди велт.

"Након страшних поплава у мају прошле године, ЕУ је пружила србским регионима који су настрадали значајну финансијску помоћ, а то је било само део 12 милијарди евра које је Србија добила од ЕУ почев од 2007. године. Брисел троши значајна средства „како би помогао овој земљи да пронађе пут у европску заједницу“, пише лист.

Што се тиче србских власти, оне су направиле свој избор. Премијер Александар Вучић је већ више пута поновљао да његова земља жели да се придружи ЕУ 2020. године. Влада у Београду жели да отвори прву рунду преговора са представницима Европске комисије. Србско руководство намерава да крене у реформе, које од њега траже ЕУ и ММФ.

Ипак, коначни одговор на питање о ступању у Европску унију треба да дају, не Влада, већ сами грађани земље. Симпатије грађана нису једнозначне. Према анкетама, за ступање у ЕУ гласало би само 44 одсто грађана Србије. У исто време, највећом популарношћу код Срба од страних политичара има Владимир Путин, наводи лист. 


Без обзира на то што у овом тренутку финансијско-економску полугу утицаја има ЕУ, ипак, србски живаљ има више симпатија према Русији него према ЕУ. Главни разлог за ово, према мишљењу новинара Ди велта, крије се у руском ставу према питању Косова. Пошто Русија није признала независност српске покрајине, Срби у њој виде ослонац и подршку у случају да дође до нових напетости у овом подручју.


  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Анџеј Дуда је признао да је о том питању разговарао са Вашингтоном


Блок предвођен САД понаша се као да је наступила „ратна психоза“, изјавио је шеф мађарске дипломатије Петер Сијарто

Енди Стоун је оптужен за „правдање тероризма“ у објави у којој брани одлуку компаније да ублажи правила о говору мржње


Тунис, Алжир и Либија започели су преговоре без Марока и Мауританије, других оснивача бивше уније Магреба


Западни саветници су стационирани у амбасадама, изјавио је генерални секретар НАТО-а


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА