BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Новак је краљ трилера!

03.06.2007. год.

Четири сата и четири минута гладијаторске борбе пред десет хиљада распомамљених Француза, инспирисан домаћи противник, умор и бројне грешке, све то је јуче победио Новак Ђоковић на путу до осмине финала Ролан Гароса.

У мечу какав вероватно још није одиграо у каријери, српски тенисер је показао да има златну шампионску жицу. Победио је Оливијеа Пасијанса, 129. на свету са 7:6 (7:2), 2:6, 3:6, 7:6 (7:4), 6:3 и потпуно растужио домаћу публику на трибинама терена „Сузан Ленглен“.
Мало је тенисера који би на брејк лопту у своју корист исправили судијску грешку и признали противнику поен, како што је то јуче урадио Ђоковић. Мало је и оних који би признали да су били надиграни. - То је тенис. Пасијанс је данас био бољи од мене, али сам ја победио. Ми смо на терену показали да смо прави гладијатори, али смо ван терена велики пријатељи. Предивно је играти у оваквом амбијенту - рекао је Ђоковић по завршетку меча.
Одавно један тенисер није играо тако добро против Новака као Пасијанс. Ставио је шестог носиоца на Танталове муке, погађао је шта је хтео, стизао немогуће, излуђивао Ђоковића који је у целом мечу реализовао свега две од 16 брејк лопти. Деловао је као да је трећи играч света, али је Ђоковић ипак нашао пут до победе.
- Кључ је био тај брејк у четвртом сету. Када сам га добио, знао сам да имам шансу у петом сету - рекао је Новак.
Меч против Пасијанса немогуће је препричати. Крајњи резултат у броју освојених поена био је 165:165, а Новак је забележио два винера више (29:27) и 11 ас удараца. За пласман у четвртфинале Ђоковић ће играти против Шпанца Фернано Вердаска.
Великом дану за српски тенис допринела је и победа Ане Ивановић у трећем колу. Просто је протутњала кроз треће коло Ролан Гароса. Румунска тинејџерка Јоана Ралука Олару, 122. на WТА листи, није била достојна ривалка седмој тенисерки света која је у целом мечу изгубила свега два гема, 6:2, 6:0. Убедљивом победом Ивановићева се пласирала у осмину финала где је данас (трећи меч на терену број 1) чека дуел са Шпанкињом Анабел Медином Гаригес.
Против Олару Ивановићева је брзо повела са 2:0, али се млада румунска тенисерка која није имала шта да изгуби убрзо реванширала брејком и потом стигла до 2:2. Потом је Ана одличном игром нанизала десет наредних гемова и после 65 минута игре привела посао крају.
- Без обзира на резултат, нисам се осећала тако комотно на терену. Сервис ми није најбоље служио, али још увек осећам велико самопоуздање због победе у Берлину. Мислим и да сам повравила кретање. Психички сам јака, све је отворено на турниру и мислим да сам спремна да се борим за пехар - рекла је Ана после меча са Румунком.
На терен ће данас у мечу против Марион Бартоли изаћи Јелена Јанковић. У укупном скору Јелена води са 2:1. Занимљиво је да су се и прошле године састале на Ролан Гаросу, тада је Јелена славила са 2:6, 6:4, 6:1.