Почетна страница > Коментари
Сви коментари
КОМЕНТАРИ
Отопило се преко 50 одсто леда на Гренланду
02.08.2019. год.Топлотни талас који је пре недељу дана срушио рекорде високих температура у пет европских земаља сада је над Гренландом и убрзава топљење острвске ледене плоче узрокујући велике губитке леда на Арктику.
Највеће острво на свету Гренланд је полуаутономна данска територија, између Атлантског и Арктичког океана, а 82 одсто његове површине је прекривено ледом.
Подручје ледене плоче Гренланда које показује знаке топљења свакодневно расте и достигло је рекордних 56,5 одсто за ову годину у среду, саопштено је из Данског метеоролошког завода, преноси АП.
До топљења......
Сви коментари и поруке објављени на wеb порталу су приватно мишљење аутора и коментатора и не представљају ставове власника wеb портала, његове администрације и редакције mojeNovosti.com
Детаљније о условима коришћења
Препоручујемо да се региструјете за унос коментара >>
Детаљније о условима коришћења
Препоручујемо да се региструјете за унос коментара >>
Сви коментари