BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Златне Рускиње на СП у атлетици

18.08.2013. год.

Рускиња Светлана Школина победила је у финалном такмичењу у скоку у вис на Светском првенству у атлетици, које се одржава у Москви.

Школина је у првом покушају прескочила висину од 2,03 метара. Сребрна медаља припала је Американки Бриџит Барет, која је у првом покушаја прескочила 2,00 метра.

Бронзане медаље равноправно деле две скакачице, Рускиња Ана Чичерова и Шпањолка Рут Беита, које су имале исти број покушаја и завршиле такмичење прескочивши исту висину 1,97 метара.

Такође је Руска репрезентација у саставу Јулија Гушина, Татјана Фирова, Ксенија Рижова и Антонија Кривошапка освојила „злато“ на Светском првенству у атлетици у штафети на 4х400 метара са најбољим резултатом сезоне у свету – 3 минута 20 целих и 20 стотинки секунде. „Сребро“ су освојиле Американке (3.20.41), а „бронзу“ репрезентација Велике Британије (3.22,61).