BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Ексон Мобил повећава улагања у Русију за 450% упркос санкцијама

Ексон  Мобил повећава улагања у Русију за 450% упркос санкцијама
05.03.2015. год.
Корпорација Ексон Мобил наставила је да купује права да развија руска нафтна лежишта упркос санкцијама, повећавајући површину са 11,4 милиона хектара на 63,7 милиона хектара током 2014. То је површина већа од Британије.

У Америци овај нафтни гигант поседује права да развије 14,6 милиона хектара и све до прошле године је била компанија са највећом имовином.

Иако је Ексон морао да суспендује развој арктичког налазишта у октобру због санкција, компанија је наставила да узима удела у областима Русије које могу донети десетине милијарди барела нафте наредних деценија.

Прошле године компанија је укључила и пројекте у Лаптеву и Чукотском мору, као и Црно и Карско море које поседује заједно са руском нафтном компанијом Роснефт. Ексонова права на истраживања истичу у периоду од 2017. до 2023. како наводи Блумберг цитирајући податке из регулаторних уговора.

„Ексон је повећао своје руске резерве у тренутку када су западне земље покушавале да изолују Русију, што највероватније значи да је Ексон очекивао да ће санкције кратко трајати“, рекао је Тимоти Еш, главни економиста за тржишта у развоју у Стандардној банци у Лондону.

Компанија је дала понуду за руска налазошта након неуспешних нафтних пројеката у другим земљама и смањења трошкова.

Ексон „дефинитивно тражи дугорочну прилику“, изјавио је Брајан Јангберг, аналтичар у Едвард Џоунсу у Сен Луизу у мејлу за Блумберг. „Чак и пре него што је цена нафте пала, то је требало да буде дугорочна сарадња без доприноса до најкраће 2020.“

Приход у четвртом кварталу био је најнижи за ову компанију последњих 15 година, а акције су изгубиле 8,7 процената своје вредности у 2014., што је најоштрији годишњи пад од 2009.

Геолози нису у могућности да процене колико нафте Ексон може да добије у региону. Године 2012. руске власти су рекле да су потенцијали толико велики да ће морати да се изграде нови аеродроми који би примили хиљаде бушилица и платформи.

„Развој поља у Карском и Црном мору коштаће до 350 милијарди долара“, изјавио је директор Роснефта Игор Сечин у априлу 2012., када је био заменик премијера.

 



  • Извор
  • РТ/ Србин.Инфо


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Сукоб у Украјини ће се завршити под условима Москве, изјавио је председник


Руске трупе су ноћу извеле серију беспилотних летелица камиказа на различите циљеве украјинских формација. У Гребенки, Кијевска област, Герани су погодили складишта нафте у Харк

Мађарски премијер тврди да се ЕУ приближава тачки без повратка у Украјини која би могла довести до војног сукоба са Русијом.


Тренд је углавном био вођен секторима који нису ресурси, рекао је председник

Руске трупе су извршиле ударе на положаје Оружаних снага Украјине у позадинским областима територије под контролом кијевског режима, укључујући и област Хмељницки. ОСУ су изврши


Западни модели вештачке интелигенције често пружају „пристрасне“ информације чак и ако нису програмирани да то раде, тврди Марија Захарова


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА