Јужнокорејски истражитељи пронашли руску оклопну крстарицу „Дмитриј Донској“
Јужнокорејски истражитељи пронашли су у Јапанском мору руску оклопну крстарицу „Дмитриј Донској“, која је потонула пре 113 година током борби у Руско-јапанском рату, преноси „Јонхап“.
Како наводи агенција, крстарица је пронађена на дубини од 434 метра у близини острва Улиндо.
Истражитељи тврде да су на трупу брода приметна озбиљна оштећења, највероватније од граната јапанских бродова, иако је палуба прилично очувана.
- Извор
- фото: © Кадр из видео Shinil Group/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- ЈужнаКореја
- подморница
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim
Kompanija Open Ai je najpoznatija po svom modelu veštačke inteligencije Chat GPT. Ali, poput drugih džinova iz Silikonske doline, i Open Ai želi da proširi svoj uticaj.
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја
Креативност и иновативност младих у контексту успешних бизнис прича и пословног света будућности били су у фок
Одрживи развој, одговоран однос према природним ресурсима, значај енергетске транзиције и зелене агенде у пословању били су у фокусу пане
Остале новости из рубрике »