Украјина потписала свој део споразума о извозу жита са Турском и УН
Украјина је потписала свој део споразума о извозу жита са Турском и УН, наводи украјинско издање Страна.уа.
„Украјина, Турска и УН потписале су споразум о извозу житарица. Документ су потписали министар инфраструктуре Украјине Александар Кубраков, турски министар одбране Хулуси Акар и генерални секретар УН-а Антонио Гутереш“, наводи се у саопштењу.
Како наводи издање, према споразуму, контрола лука Одеса, Черноморск и Јужни остаје Кијеву.
Русија треба да потпише исти документ са Турском и УН. Због тога је у Истанбул стигао министар одбране Сергеј Шојгу. Како је саопштено из администрације турског председника, потписивање би требало да се одржи у 16.30 часова.
Прошле недеље у Истанбулу су вођени разговори војних делегација Русије, Турске, Украјине и представника УН. Русија је са своје стране припремила и поднела пакет предлога.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Александр Кряжев/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Украјина континуирано крши мораторијум на нападе на енергетска постројења, саопштило је Министарство одбране Русије
Власти предузимају све како би ублажиле глобалну ситуацију за руску економију, истакао је Дмитриј Песков
Милован Јаковљевић, произвођач малина и одборник у Скупштини општине Ивањица, поднео је документ у којем детаљно образлаже кључне проблеме у србској производњи малина и предлаже мере за њену стабилизацију....
За Ивану је овај пројекат био изазов, али и прилика да створи простор који одражава филозофију пилатеса – баланс, снагу и хармонију Пројект: Пилатес студио Локација: Бања Лука Површина: 130м2 Архитекта: Ив
Канадски премијер Џастин Трудо изјавио је да Канада мора да се избори за себе и заштити своје националне интересе у светлу америчких трговинских ограничења.
Словачка запретила обуставом снабдевања електричном енергијом Кијеву након суспензије
Остале новости из рубрике »