BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

НАТО мост

НАТО мост
24.08.2008. год.

НАТО никад није допринио стабилности земаља које имају вазални положај у односу на Алијансу, нити безбједности оних које играју ролу НАТО провокатора, типа Грузије. Најбоља потврда јесте став утицајног промотера и некадашњег генералног секретара Парламентарне скупштине НАТО-а Сајмона Лана који тврди да ће званична Подгорица бити мост између Београда и Приштине. Умјесто да НАТО савезници ослободе омиљени режим у Црној Гори обавезе даљег уплитања у унутрашње ствари Србије и њене односе са покрајинским властима које се лажно представљају, они и даље гурају ДПС и СДП у деструктивне регионалне процесе. Ако је Црна Гора разбила државну заједницу ,,да не би била талац питања Косова'', како су то тврдили Мило Ђукановић и Ранко Кривокапић, било је за очекивати да се челни људи извршне власти и Скупштине окану најава о могућности признања лажне државе на територији Србије. Истовремено, ДПС и СДП и данас имају шансу да јасно саопште да одбијају сугестију НАТО-а да ,,граде мостове'' између терориста на Косову и Метохији и званичног Београда. Актуелна црногорска власт имала је десетине прилика да се правилно и у складу са референдумским обећањима постави у односу на регионалне изазове, али је сваки пут водила политику коју није аутономно креирала. Прећутно војно и политичко старатељство НАТО-а над државним инстиуцијама у Црној Гори је јасно уочљив процес и треба га констатовати. Такође, треба регистровати Ланову поруку да ,,НАТО никад није обезбјеђивао, нити обећавао апсолутне гаранције за безбједност било коме''. Дефиниција која коначно заговорнике НАТО-а оставља без централног ,,аргумента'' за улазак у Алијансу и истовремено наговјештава ризике од тероризма и друге последице које вребају америчке војне савезнике. Српска листа ће у кампањи против уласка Црне Горе у НАТО демистификовати све непријатне ефекте протектората који је атлантска Алијанса, мимо воље двије трећине грађана, направила у Црној Гори. Колико НАТО брине о безбједности, демократији, слободи и стабилности својих привезака најбоље потврђује одлучност да Црну Гору директно увуче у нове регионалне неспоразуме, иако то није интерес ни једне домаће политичке струтуре. Умјесто да дозволе својим локаторима у Подгорици да очувају унутрашњу стабилност, они упорно проналазе начине да јачају тензије у Црној Гори и продубљују границе неповјерења у односима са братском Србијом. Црна Гора може имати довољно корективних функција на Балкану, али никад не смије бити логистичко средство за притисак на Србију и спутавање виталних српских државних и националних интереса.  
 



  • Извор
  • Српска листа
  • Добрило Дедеић, члан Одбора за одбрану и безбједност
  • Повезане теме


Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Бивша чланица АфД-а Олга Петерсен тврди да су власти у Хамбургу планирале да заплене њену децу

Руски Казањ предстојећег лета биће домаћин петог издања Игара БРИКС-а на којима ће под својом заставом наступити и Република Србска.


Свечано отварање 22. Међународног мини баскет фестивала „Рајко Жижић“ одржано је у хали 3 Београдског сајма. Фестивал који окупља младе наде наше кошарке траје од 7. до 9. јуна,...

Да би се то постигло, на власт морају да дођу промировне снаге, изјавио је мађарски премијер


Сукоб у Украјини ће се завршити под условима Москве, изјавио је председник


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА