BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

НАТО је банда криминалаца

01.03.2017. год.


„Референдумски караван“ стигао je у Брисел, последње одредиште путовања. Бројним посланицима Европског парламента, на позив литванске парламентарке Татјане Жданоке, обратио се Марко Милачић.

У саопштењу је наведено да је Милачић посланицима представио политичку ситуацију у Црној Гори, проблем због ког је „Караван“ кренуо на пут, пренео мишљења саговорника из региона и осталих земаља Европе, са којима се „Караван“ сусрео.

Позивајући се не елементарне принципе демократије објаснио је зашто је и колико важно организовати референдум у Црној Гори по питању уласка у НАТО. Он је објаснио и какви све процеси стоје у позадини НАТО интеграција.



„Стиче се утисак да је ради увлачења Црне Горе у НАТО све дозвољено, па и крађа избора, репресија, монтирање судских процеса, завођење фактичког ванредног стања у данима избора, уопште сваки механизам кривотворења и правно-политичке агресије на ову малу земљу велике историје. Не желимо да се миримо са тиме. Власт у Црној Гори личи на групу коцкара који се играју са безбедношћу наше земље“, рекао је Милачић.

Милачић је казао да уколико власт истраје у избегавању референдума, мимо огромне већине грађана који су за то, НАТО заједно са својим партнерима у Црној Гори ствара подлогу за нестабилност.

„Иако Црна Гора и Украјина не могу да се пореде по геополитичком утицају, у Црној Гори све више се уочава процес украјинизације. Агенда украјинизације је јасна: потпирују се националне поделе, подржавају недемократски, чак и фашистички режими, који Западу служе као марионете, стварају се банана, пропале државе, лаке за контролисање. То су несуверене и колонизоване земље. Борба против тога императив је нашег времена, антифашизам за 21. век. Идеја одржавања референдумa о НАТО-у зато је део много веће борбе за демократију и хуманији свет“, рекао је Милачић.

Хавијер Коузо, потпредседник Комитета за спољне послове (АЕЕТ) и посланик Уједињене левице у Европском парламенту, пружа пуну подршку расписивању референдума о НАТО-у.

„Подржавам референдум о чланству у НАТО-у јер мислим да је то фундаментално питање и да је демократски консултовати грађане, нарочито због тога што у овом моменту НАТО постаје све скупљи, све насилнији и ширећи се на Исток доводи нас у опасност од рата великих размера. Због тога, моја пуна подршка референдуму“, рекао је Коузо.

Мишел Колон, директор независног медија „Инвестиг екшен“, Белгијанац који живи у Бриселу, тврди да НАТО треба укинути.

„Био сам у Југославији много година, па и 1999. током НАТО бомбардовања. Видео сам шта је НАТО урадио, убијајући људе, и мислим да је то банда криминалаца. Неколико година касније био сам у Либији и гледао децу на земљи, од 4 године, од 6 година, страдалу током НАТО бомбардовања, а НАТО се правдао да су то војни циљеви. Тврдим да нема потребе придруживати се НАТО-у. Напротив, треба га укинути. Као Белгијанац који живи у Бриселу сматрам да би то било добро за мир. Више не постоји Совјетски Савез, и нико неће напасти Белгију, никоме НАТО не треба. Уосталом, и превише је скуп. Из мог угла, то је само војска више нација која је покренула рат у Европи против Југославије, рат у Азији против Авганистана, рат у Африци против Либије, а неколико пута су изводили и војне маневре против Венецуеле. Дакле, он служи за ’светски удар‘ и зато нам није потребан“, рекао је Колон.

„Уколико нека земља жели да постане члан НАТО-а, то наравно треба да одлуче грађани. Не може 1 одсто становништва, такозвана елита, да одлучи о томе. У питању су међународни односи, ради се о рату и миру, ради се о томе да ли ћете трошити свој новац купујући оружје и ратовати или ћете градити школе и болнице. Зато народ мора да одлучи о томе јер то је демократија“, закључио је Колон.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У централном делу земље обуздане су активности 32 међународне терористичке ћелије, изјавио је директор ФСБ Александар Бортников.


Хантер Бајден је проглашен кривим за савезна кривична дела ватреног оружја

Вршилац дужности министра за рад и социјална питања Абдул Умари подржао је намеру Русије да искључи овај покрет са спискова забрана


У неким случајевима и до 50% бензина који Кијев додељује заврши у приватним рукама, преноси Страна.уа

Амерички узбуњивач изјавио је да су резултати парламентарних избора у блоку лош знак за америчког председника Џоа Бајдена


Његов шеф кабинета Андреј Јермак је де факто владар државе, тврдили су критичари агенцији


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА