BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Потерница за Србима — још један покушај опструкције

Потерница за Србима — још један покушај опструкције
14.02.2016. год.


Одлука Основног суда у Пећи да распише потернице за 14 Срба, теретећи их за наводне ратне злочине почињене 1999. године, још један је у низу покушаја опструкције повратка протераних Срба, који су заправо највеће жртве сукоба на Косову и Метохији, наводи се у саопштењу Канцеларије за КиМ.

Није случајно што су потернице расписане за члановима породица које су се званично пријавиле за повратак у Метохију. Срби у Метохији, који су континуирано на мети физичких напада екстремиста, овако постају и жртве институционалног насиља и поручује им се да нису добродошли и да за њих нема повратка.

Привремене покрајинске институције, које би требало да деле правду, на овај начин постају саучесници у бруталном етничком чишћењу које је у блиској прошлости у неколико таласа почињено над Србима на Косову и Метохији.

Правосудни органи на Косову и Метохији служе се опробаним средствима за којима је својевремено посезано у региону како би спречио повратак избеглих и протераних Срба, а на тајним оптужницама би се, уколико се следе већ виђени критеријуми, могли наћи сви који су се икада дрзнули да бране своја огњишта и државу Србију од терориста.

Правосуђе у Метохији би, уместо што гони невине људе, требало да се најзад позабави проналажењем одговорних за убиство српске деце у Гораждевцу и друге гнусне злочине чији починиоци не само да уживају на слободи, већ настављају да спроводе кампању насиља и застрашивања Срба.

Влада Србије подржава кажњавање ратних злочинаца и персонализовање одговорности, али тај процес има смисла само ако се одвија пред политички неинструисаним правосуђем, где се људима не пресуђује и пре него што су оптужени. Нажалост, Еулекс, који је најодговорнији за успостављање функционалног правног система на Косову и Метохији, осуђујућом пресудом Оливеру Ивановићу покренуо је лавину која би могла да резултира кривичним гоњењем сваког Србина који је током сукоба 1999. био на Косову и Метохији.

Србија овај и сличне поступке схвата као срачунати покушај дестабилизације прилика у региону, и неће се повести за оваквим примером. Влада Србије ће још једном показати да је политички најодговорнија влада у региону, а оне који желе да поново распале пламен омраза и насиља упозорава да се не упуштају у ту опасну игру, наводи се у саопштењу Канцеларије за КиМ.     



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске трупе су погодиле објекте Оружаних снага Украјине у Харкову. ОСУ су, заузврат, наставиле да гранатирају руску пограничну област, укључујући и коришћење вођених бомби запад


Срби и Руси су у духовном, културном, генетском и историјском смислу изузетно блиски народи. Њихова блискост је одолела најтежим историјским искушењима и сачувала

Говорећи на пленарној седници Санктпетербуршког међународног економског форума (СПИЕФ), Путин је изјавио да Русија још увек није испоручила оружје дугог домета непријатељима Запада, али задржава право да то учини...


Министарка одбране Клаудија Танер критиковала је западне државе што су дозволиле Кијеву да употреби своје оружје за напад на Русију


Бивша чланица АфД-а Олга Петерсен тврди да су власти у Хамбургу планирале да заплене њену децу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА